HAKKIMIZDA

"Kur'an Arapçası Okulu, YouTube'da kendi imkanlarım ile başlattığım bir projeydi. Bugün binlerce kişinin Arapça öğrenmesine vesile oluyor."
DR. AYŞE DOLMACI
Eğitmen ve Proje Sahibi

KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı, ardından da Arap Dili ve Edebiyatı bölümlerinden mezun olan Dr. Ayşe Dolmacı, yüksek lisans ve doktorasını Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Din Eğitimi alanında yapmıştır.

Yirmi yılı aşan eğitmenlik deneyimini, 2018 yılı itibarı ile internete taşımış ve binlerce insanın Arapça öğrenmesine vesile olmuştur.

ÇALIŞMALARI

Serap Karamollaoğlu’nun “Kur’an’ı Anlayarak Okuma” projesini, ilaveler yaparak, elektronik ortamda ilgilenenlerin hizmetine sunmak istemiş; bu amaçla kurankelimeleri.com sitesini inşa etmeye başlamıştır.

YouTube’da Kur’an Arapçası Okulu isimli bir kanal kurarak; sıfırdan Arapça öğrenmek veya Arapça bilgisini geliştirmek isteyenlere, zengin görsel sunumlarla, anlaşılır bir şekilde bu dili öğretmek; Kur’an-ı Kerim’den örnek ayetler getirerek, kutsal Kitab’ımıza olan aşinalığımızı artırmak istemiştir.

YouTube’daki ders videolarının müfredat düzeni ile bir arada bulunmasını ve videoların PDF’lerine de erişimin olabilmesini sağlamak amacıyla kuranarapcasi.com sitesini hazırlamıştır.

© Dr. Ayşe Dolmacı, 2020